wylatowo.org.pl
Wylatowo Przypadki obserwacji UFO Jak prawidłowo filmować UFO? Szukamy! To nie UFO! Monitoring Kontakt
Wybierz temat

Ostatnio zaobserwowane!

Poszukujemy świadków !
Skontaktuj się z nami.

UFO ALARM na YouTube

Pogrupowane video YouTube

UFO ALARM !

Zobacz nas na FACEBOOKu

Zapisy Monitoringu

Wybrane materialy video z kamer monitoringu zebrana na kanale Youtube Waldemara Czarnetzkiego

Nasze materiały na YouTube

    Prezentujemy nagrania video wykonane podczas zbierania materiałów dotyczących dokumentowania niewyjaśnionych zjawisk.
Wszystkie materiały są dostępne na naszym kanale YouTube kanał Wylatowo, ale tutaj podzielone są one na różne tematyki, aby wprowadzić pewien porządek i chronologię.

Zjawisko UFO, czyli niezidentyfikowane obiekty latające widziane na niebie video ufo
W temacie UFO znajdziemy najwięcej materiałów video. W dobie Internetu i YouTube problemem nawet staje sie ich ilość. Internet staje sie bowiem śmietnikiem, gdzie w znajdziemy szereg sfingowanych nagrań bez bliższego wyjaśnienia w jakich okolicznościach były wykonane. Z pozoru proste i pomocne narzędzie, które mogłoby stać sie źródłem ciekawych informacji, wprowadza chyba więcej chaosu niż pożytku w temacie UFO. Nasz kanał umieszczać będzie tylko te materiały, których sami jesteśmy autorami lub możemy w jakiś sposób się do nich odnieść, wiedząc coś o źródle jego pochodzenia. Oczywiście każdy sceptyk doda, że takie nagranie nie może być żadnym dowodem i zawsze można je tak spreparować, ze nikt nie znajdzie śladów fałszerstwa. Należy sie z tym w zasadzie zgodzić, ale znając autorów, świadków i dokładne okoliczności wykonania nagrań, można stawiać te materiały w całości jako dowód na to, że dana rejestracja przedstawia to co na niej widać, a materiał jest oryginalny i nie zawiera żadnych manipulacji.

Obserwacje kulistych obiektów (UFO w Anastazewie - 2017) - źródło: materiały własne i materiały nadesłane
Latem 2018 roku dowiedzieliśmy się o niesamowitej obserwacji obiektu UFO koło Anastazewa. Niebywałe, ze obiekt był widziany jednocześnie przez 12 osób z bardzo niewielkiej odległości. Jak określają świadkowie był wielkości małego domu jednorodzinnego i poruszał się w specyficzny sposób.
Zobacz więcej filmów o tej tematyce na youtube kanał- tutaj...
Znaki w zbożu. Symbole i znaki znajdowane na polach. Piktogramy video
Piktogramy, agrosymbole, kręgi w zbożu to nazwy przyjęte dla przedziwnych kształtów odciśniętych na polach. Zdecydowanie najczęściej znajduje się je ma polach ze zbożem (dlatego nazwa "kręgi zbożowe"), ale powstają również na polach trawy, kukurydzy czy innych upraw. Odnajdowane były również zimą na śniegu. Niektórzy twierdzą, że były widywane na wodzie, a nawet w chmurach. 
Wiele osób oraz grup ufologcznych nadaje im niezwykłe właściwości. Twierdzą, że piktogramy te potrafią uzdrawiać, wywoływać różnego rodzaju wizję, czy napełniać pozytywną energią osoby przebywające lub medytujące wewnątrz kręgów. Osoby te wskazują na niezwykłe pochodzenie tych symboli: od kosmitów i  ich pojazdów lub energii kosmicznych. Dowodem tych tez ma być niezwykła precyzja i złożoność wzorów utworzonych, nie raz, na wielkich obszarach. Wiemy jednak z własnego doświadczenia (również tego zdobytego w Wylatowie), że z odpowiednim przygotowaniem, można takie znaki wykonać za pomocą deski i sznurka.
Piktogram oddalony 21 km w linii prostej od Wylatowa 2015, Markowice - źródło: Rafał N.
W 2015 roku pierwszy znak powstał 21 km od Wylatowa. Znaleziono go 1 lipca 2015 roku przy trasie z Wylatowa do Torunia. Po wykonaniu wstępnych oględzin, pochodzenie jego należy zakwalifikować podobnie jak poprzednich.
Zobacz więcej filmów o tej tematyce na youtube kanał- tutaj...
Długie, o nie dużej średnicy otwory w ziemi niewiadomego pochodzenia. video dziury
"Dziury w ziemi" to z pozoru banalny temat, ale wciąż intrygujące zjawisko. Prawie każdy człowiek widział przecież dziury, które najczęściej wykopują zwierzęta. Jednak jak dokładniej sie temu przyjrzeć, to otwory te nie mogą być zrobione zwierzęta kopiące w naturze nory. Wskazują na to szczególne okoliczności w jakich takie dziury powstają i brak śladów po wykopanej ziemi. Te dwie cechy są zawsze obecne i wskazują na to, że należy się takim otworom bardziej przyjrzeć. Istnieją bowiem przypadki, gdzie na przykład dziura taka powstaje w ciągu jednego dnia, na zamarzniętym polu (zimą) i nie ma na polu żadnych śladów maszyn a otwór ma kilka lub kilkanaście metrów głębokości. Oczywiście można stawiać tezę, że ziemia usunęła sie sama, ale to również nie jest możliwe, bo zamarznięta ziemia nie osunie się, szczególnie na otworze tak nie wielkiej średnicy. Inne cechy, jak: dokładnie okrągły otwór, uszkodzenia korzeni na trasie oraz prostolinijność otworu na całej długości, nie świadczy o nie naturalnym czynniku powodującym jego powstanie.
Dziura w ziemi - KOZUBIEC cz.1 (2014) - źródło: Rafał N., montaż: Cyprian P.
Nie daleko miejscowości Miłosław (25 km na południe od Wrześnie) znaleziona została dziura w lesie. Znalazł ją człowiek mieszkający kilkanaście kilometrów od tego miejsca, który zajmuje się zbieraniem poroży. ponieważ to zajęcie, z którego się utrzymuje, więc w lesie przebywa nader często. Taką dziurę jednak widział pierwszy raz.
Zobacz więcej filmów o tej tematyce na youtube kanał- tutaj...
Monitoring w Wylatowie. Materiały z rejestracji kamer w Wylatowie. video monitoring wylatowo
Pierwsze próby stałej rejestracji obszarów nieba na kamerach monitoringu były przeprowadzone w 2003 roku. Były to wówczas nagrania na systemach VHS i obejmowały obraz z 4 kamer. Od tego czasu technologia poszła dużo bardziej do przodu i rejestracja dokonywana jest na nośnikach cyfrowych. Posiadamy nagrania w formacie cyfrowym z kamer monitoringu w Wylatowie od 2010 roku. Od tego czasu działają tam systemy zapisu z kamery IP i kamer cyfrowo/analogowych o rozdzielczości PAL zainstalowanych przez Gerhard'a Gröschel'a z Niemiec. Przeloty satelitów i samolotów są tam rejestrowane za każdym razem, kiedy niebo jest bezchmurne. Jednak od czasu do czasu pojawiają się na zapisach obiekty, których nie można sklasyfikować do tych, wielo-krotonie pojawiających się znanych nam obiektów (samoloty i satelity). Ich szybkość i dziwny sposób pojawiania się "z nikąd" oraz mocna intensywność świecenia lub zmiany tej intensywności nie kwalifikują ich do znanych nam pojazdów technicznych.
Nowe kamery - Wylatowo 2014 - źródło: Rafał N.
Od 2010 roku trwa monitoring w Wylatowie. Na jesieni 2014 roku zainstalowany został nowy zespół 4 kamer. Film z drona pokazuje zainstalowane nowe kamery oraz okolice i kierunek, w którym dokonywana jest rejestracja z monitoringu.
Zobacz więcej filmów o tej tematyce na youtube kanał- tutaj...
Niezidentyfikowane postacie, zwierzęta lub nie znane gatunki. video postacie
To nie kanał przyrodniczy, ale materiały filmowe, które pokazują coś lub kogoś, którego istnienia nie możemy do końca potwierdzić lub zidentyfikować. Nie chodzi tu o szukanie nowych gatunków zwierząt, ale raczej o przypadkowe obserwacje i nagrania, w których takie istoty są utrwalone. Typowym wzorem takich nagrań jest nazwany przez mieszkańców południowej Ameryki stwór - Chupacabra. Istnieje wiele nagrań przedstawiających podobnej postury i wielkości stwory jak te z Południowej Ameryki, ale wykonane w innych częściach świata. W ostatnich latach również i w Polsce dotarły do nas sygnały o obserwacji i spotkaniach z dziwnymi stworzeniami, których nie można zakwalifikować do znanych nam gatunków zwierząt. Czasami są one podobne do ludzi, ale są od nich większe (do prawie 3 metrów) albo wręcz przeciwnie -  całkiem małe i drobnej budowy człekokształtne stworzenia. Czasami przypominają one krzyżówki znanych zwierząt, w których można odnaleźć cechy dwóch lub trzech znanych nam gatunków.
Nowe kamery - Wylatowo 2014 - źródło: Rafał N.
Od 2010 roku trwa monitoring w Wylatowie. Na jesieni 2014 roku zainstalowany został nowy zespół 4 kamer. Film z drona pokazuje zainstalowane nowe kamery oraz okolice i kierunek, w którym dokonywana jest rejestracja z monitoringu.
Zobacz więcej filmów o tej tematyce na youtube kanał- tutaj...
Imprezy i spotkania organizowane w plenerze. video imprezy
W tym kanale pokazywać będziemy nagrania ze spotkań okolicznościowych, w których udział wzięli osoby współpracujące z naszym kanałem i interesujący się tematyką naszej strony.
Spotkanie przy okazji zlotu w Wylatowie na piktogramie koło Markowic  - Wylatowo 2015 - źródło: Rafał N.
W 21015 roku minęła 15 rocznica powstania pierwszego piktogramu w Wylatowie. Z tej okazji spotkaliśmy się w gronie kilkudziesięciu osób, aby powspominać te czasy. Przy okazji udaliśmy się na piktogram, który akurat został odkryty 21 km od Wylatowa.
Zobacz więcej filmów o tej tematyce na youtube kanał- tutaj...

Stat.: | 211096 |1|16|38|77| | Copyright © 2005 wylatowo.org.pl; kontakt tel.: +48 525523526; info@wylatowo.org.pl | Aktualizacja: 2018.10.05