Mamy już około 20-tu punktów patrolowych w Polsce ... 4 stycznia, okolice Królewa (gm. Joniec) - Kilku świadków słyszało wybuch oraz obserwowali światła nad ziemią. Potem znaleziony został odcisk na drodze. Szukamy dalszych świadków z okolic Królewa!
Wylatowo Przypadki obserwacji UFO Jak prawidłowo filmować UFO? Szukamy! To nie UFO! Patrol UFO Kontakt
Wybierz temat

Ostatnio zaobserwowane!
-> 2022.01.04 godz. 17:00 Joniec, Królewo
-> 2021.12.06 godz. 01:00 Nakło Nad Notecią - kierunek Występ
-> 2021.09.21 godz. 22:00 Janikowo (kuj-pom)
-> 2021.06.20 godz 20:30 Mysłowice A4
więcej szczegółów...
---------------------------------------
Poszukujemy świadków !
Skontaktuj się z nami.

UFO ALARM na YouTube

Pogrupowane video YouTube

UFO ALARM !

Zobacz nas na FACEBOOKu


Jak filmować obiekty UFO?

   Zdjęcia i filmy UFO są przeważnie nie najlepszej jakości. Czy tak trudno jest sfotografować UFO przy użyciu dzisiejszej techniki? Mamy przecież do dyspozycji sprzęt jakiego kilka lat temu nie było, albo był nie osiągalny dla przeciętnego użytkownika. teraz telefon potrafi mieć aparat z kilkunasto mega-pikselowym zapisem. A jednak...

   Ci co już próbowali to wiedzą, że to nie takie proste. Sprzęt, którego używamy do robienia zdjęć i filmowania robi bardzo ładne zdjęcia i filmy, kiedy normalnie go użytkujemy, tzn. kiedy robimy sobie zdjęcia w plenerze, na wakacjach, imprezach. Wtedy jest przeważnie ładna pogoda i dobre naświetlenie. W takich warunkach każdy przeciętny aparat zrobi dobre zdjęcia. Do tego został stworzony. Jego automatyka jest konstruowana do takich właśnie zdjęć i nie trzeba być specjalistą, aby zdobić całkiem przyzwoite zdjęcia. 

   Zupełnie inna sytuacja ma miejsce, gdy np. chcemy sfilmować obiekt w nocy. Obiekty, które najczęściej chcemy sfotografować, są małe w stosunku obszaru zdjęcia jaki mamy na obiektywie. Taka sytuacja wyklucza praktycznie zrobienie dobrej fotografii przy użyciu automatyki aparatu. Jak zatem poradzić sobie z tym problemem, kiedy obiekt jest mały, a chcemy go jak najlepiej sfotografować? Ktoś powie nic prostszego - stawiamy tryb aparatu - "zdjęcia nocne" i sprawa załatwiona! Niestety taki tryb przeważnie ustawia aparat na długie naświetlanie i zaleca pracę ze statywem. W sytuacji kiedy niespodziewanie zobaczymy obiekt, który zinterpretujemy jako UFO, czas potrzebny za zainstalowanie statywu może okazać sie za długi i obiekt zniknie z pola widzenia. Trzeba zatem przyjąć inną "taktykę".

   Załóżmy, że obiekt, który chcemy sfilmować jest mały na tle ciemnego nieba - to częsty przypadek. Podstawowym błędem jest pozostawianie aparatu w trybie automatycznej ostrości. Aparat wtedy nie potrafi jej nastawić. Jeżeli obiekt jest tego rodzaju należy ostrość ustawić na "nieskończoność". Ustawienie w trybie "auto" potrafi bowiem przynieść zaskakujące efekty. Typowym jest zniekształcenie kształtu, który ze względu na budowę aparatu przybiera kształt wielokąta.

   Pozostawienie ostrości w trybie auto to nie jedyny błąd podczas trudnego filmowania takich obiektów. Lepsze zdjęcia wykonamy ustawiając dodatkowo ręcznie parametr ISO lub czas naświetlania. O tych parametrach wraz z przykładowymi zdjęciami napiszemy wkrótce.

UFO jak filmować 01
   Techniczne aspekty aparatu czy kamery to jedno, ale ważne jest też jak fotografujemy plan. Typowe jest to, ze każdy chce jak najdokładniej zobaczyć (sfilmować) obiekt i stosuje maksymalny zoom nie nagrywając żadnych punktów odniesienia. Oczywiście jest ważne, aby obiekt zobaczyć z bliska, ale lepiej jak mamy również kadr, który odnosi się do otoczenia. Najlepiej jest filmować w dużym kadrze, a potem zbliżać zoom do obiektu. Filmowanie w dużym kadrze najlepiej przeprowadzić unieruchamiając na jakiś czas aparat. Po prostu kładąc go na twarde podłoże, co pozwoli na ocenę ruchu obiektu. Podczas filmowania "z reki" zawsze są drgania i nie sposób tego ocenić, jeżeli obiekt ma stosunkowo niewielką prędkość.  

   Niebawem więcej przykładowych zdjęć i wskazówek jak dobrze filować małe obiekty nocą. Zawsze jednak warto samemu ćwiczyć i testować swój sprzęt podczas nocy filmując chociażby satelity lub gwiazdy czy planety widziane na bezchmurnym niebie. 


Stat.: | 319919 |1|39|22|60| | Copyright © 2005 wylatowo.org.pl; kontakt tel.: +48 525523526; info@wylatowo.org.pl | Aktualizacja: 2022.01.19